c h l e b ,  b u ł e c z k a  i  c h a ł e c z k a   

 

piekarnia  Elzbieta Wojciechowska - Łódź, ul.Czarneckiego 4, 20.02.2015

 

akcja społeczna, wystawa, koncert, instalacja

 

 

Pani Elżbieta Wojciechowska, w związku ze sprzedażą budynku będącego własnością miasta, zmuszona została po 20 latach działalności do zamknięcia osiedlowej piekarni. Akcja miała ukazać problem i sytuację w jakiej postawiony został, przez Urząd Miasta Łodzi, właściciel i pracownicy. W jej ramach odbył się wernisaż wystawy studentów I roku ASP Łódź, Pracowni Malarstwa 210,  mikro-koncert Przepraszam wraz z chórem piekarzy, działanie muzyczno-performatywne w wykonaniu członków grupy śpiewu tradycyjnego Miejskie Darcie  oraz audio-instalacja "Gra piekarnia"

Na działanie zaprosiliśmy 3 pracowników UMŁ, którzy swoimi kanałami uruchomili proces znalezienia ścieżki do rozwiązania problemu przed jakim stanęła p. Ela.

 

zdj: Anna Woźniak, Anna Dauenhauer, Jerzy Grzegorski,Piotr Pasiewicz.

s w i n g u j ą c a  c h a ł e c z k a

 

Piekarnia  Elżbieta Wojciechowska - Łódź, ul. Czarneckiego 4, 23.05.2015

finisaż wystawy oraz swingowa potańcówka dla mieszkańców osiedla

 

Zakończenie wystawy oraz swingowa potańcówka połączona z kolejną interwencją mającą na celu pomoc p. Elżbiecie w rozwiązaniu zaistniałego problemu zamknięcia piekarni. Skutkiem było zainteresowanie tematem wiceprezydenta miasta, który zaprosił właścicielkę do rozmów i obiecał pomoc w rozwikłaniu sprawy.

© 2015 by PRZEPRASZAM (Ola Kozioł & Suavas Lewy).

Proudly created with Wix.com
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now